شرب خمر

شرب خمر در اصطلاح به معنای نوشیدن مایع مست کننده می باشد که مقصود نوشیدن مشروبات الکلی است. جرم شرب خمر یک جرم حدی است یعنی شرایط و کیفیات این جرم و مجازاتش در شرع بیان شده است...
شرب خمر

مستی و خوردن مسکر در قانون مجازات اسلامی
مستند ماده 264 قانون مجازات اسلامی «خوردن مسکر موجب حد است، اعم از آنکه کم باشد یا زیاد، مست کند یا نکند، خالص یا مخلوط باشد به حدی که آن را از مسکر بودن خارج نسازد.
همانطور که مشاهده کردید؛ مستی در قانون مجازات اسلامی تعریفی نشده و فقط خوردن مسکر جرم انگاشته شده است؛ بنابراین در قانون و شرع ما برای تحقق این جرم نوشیدن به اندازه مستی مهم نیست بلکه اگر فردی ماده مسکر را حتی یک قطره بخورد؛ به مجازات حد اسلامی محکوم می‌شود.


تعقیب جرم
همانطور که گفتیم نوشیدن مشروبات الکلی جرم حدی محسوب شده؛ اما سایر اقدامات از قبیل حمل، نگهداری، ساخت و تولید و فروش آن از جرائم تعزیری می باشند.
اگر این جرایم مشهود و قابل رویت باشند؛ فوراً قابل تعقیب توسط ماموران انتظامی می باشد. بنابراین ضابطان دادگستری اجازه انجام اقدامات لازمه برای کشف جرم و تعقیب مجرم را تنها در صورتی که جرم مشهود باشد را دارند.

 

راه های اثبات شرب خمر
1. اقرار: اقرار به این معناست که  خود شخص به ارتکاب جرم از جانب خود خبر دهد. بنابراین اظهارات وکیل علیه موکل خود و یا حتی والدین نسبت به فرزند کوچک خود اقرار محسوب نشده و از این جهت مسئولیتی برای موکل یا طفل ایجاد نمی شود.
اقرار از طریق لفظ، نوشتن یا اشاره (در صورت عدم امکان از طریق فعل) انجام می گردد و در هرکدام از موارد ذکر شده باید بدون ابهام و روشن باشد و در تعارض با سایر دلیل های موجود، اقرار بر آنها مقدم است و اعتبار بیشتری دارد.
مستند به ماده 172 قانون مجازات اسلامی یکبار اقرار در کلیه جرائم کافی است مگر آنکه خلاف آن به‌صراحت بیان شده باشد، به‌طور مثال قانونگذار در بند ب ماده مذکور  برای اثبات جرم شرب خمر، دوبار ادا آن را معتبر دانسته است.
مستند به ماده 166 قانون مجازات اسلامی اقرار کننده باید عاقل، بالغ، مختار و کاملا نسبت به اقرار قصد و آگاهی داشته باشد درنتیجه اقراری که تحت اکراه، اجبار، شکنجه، اذیت و آزار روحی یا جسمی اخذ شود، فاقد ارزش و اعتبار است و دادگاه باید مجددا از متهم تحقیق و بررسی نماید.

2. شهادت : شهادت یعنی شخصی غیر از طرفین دعوا از وقوع یا عدم وقوع جرم توسط متهم یا هر امر دیگری نزد مقام قضایی خبر دهد. فردی مجاز به شهادت دادن است که در زمان ادای شهادت دارای شرایط ذیل باشد:

بلوغ؛

عقل؛

ایمان (مسلمان باشد)؛

عدالت (کسی که از نظر قاضی اهل انجام فعل حرام و معصیت نباشد)؛

طهارت مولد (حلال‌زاده باشد)؛

ذی‌نفع نبودن در موضوع؛

نداشتن خصومت با طرفین یا یکی از آنها؛

عدم اشتغال به تکدی و ولگردی (برای جلوگیری از شهادت های دروغی)

3. علم قاضی
علم در لغت به معنی دانستن و دانش است و در اصطلاح فقها به معنی اطمینان میباشد .طبق مواد 211 و 212 قانون مجازات اسلامی علم قاضی که یکی از دلایل اثبات جرم است که به جرم خاصی اختصاص ندارد بنابراین شامل تعزیرات نیز می شود. مواردی چون نظریه کارشناس، معاینه محل، تحقیقات محلی و... میتواند مستند علم قاضی قرار بگیرند.


مجازات شرب خمر و حمل و نگهداری آن
مستند به ماده 265 قانون مجازات اسلامی حد مصرف شرب خمر 80 ضربه شلاق میباشد چه مرد باشد چه زن و همچنین خوردن آبجو و مسکر(ماده ای که عقل انسان را زایل و قدرت تفکر و تعقل او را میگیرد) موجب حد است هرچند که منجر به مستی نشود.
قانونگذار برای بیشتر جرائم موارد زیادی را جهت به تعویق انداختن مجازات، تخفیف آن یا حتی عدم اجرا آن پیش بینی کرده است اما در رابطه با این جرم، بر اساس تبصره 3 ماده 703 این قانون دادگاه محترم تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند حکم به تعلیق اجرای مجازات محکومان به جرائم ناشی از مواد الکلی بدهد.
اگر مرتکب مدعی جهل به حکم یا موضوع باشد و صحت دعوای وی محتمل باشد، محکوم به مجازات حد نخواهد شد.
در رابطه با سابقه کیفری متهم لازم به ذکر است که مطابق بند پ ماده 25 قانون مجازات اسلامی ، مرتکب به دو سال محرومیت از حققو اجتماعی از تاریخ اجرای حکم محکوم خواهد شد.
مستند به ماده 703 قانون مجازات اسلامی" وارد نمودن مشروبات الکلی به کشور قاچاق محسوب می شود و وارد کننده صرف نظر از میزان آن به شش ماه تا پنچ سال حبس و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و نیز پرداخت جزای نقدی به میزان ده برابر ارزش عرفی ( تجاری ) کالای یاد شده محکوم می شود. و همچنین اگر مشروبات الکلی قاچاق شده، بیشتر از بیست لیتر باشد باعث مجازات مضاعف برای مجرم می شود.


حکم مصرف قرص‌های روانگردان، مواد مخدر و

در این رابطه به موجب دو اصل نمی‌توان حکم صریح را اعمال کرد.
اولین آنکه تنها اعمالی که به طور صریح در شرع و قانون حرام اعلام شده اند مشمول مجازات هستند و نمی توان موارد مشابه را با جرائم پیش بینی شده در قانون یکی دانست. و همچنین مطابق با قاعده “قبح عقاب بلا بیان” فعلی که جرم بودن آن تصریح نگردیده و مجازاتی برای آن تعیین نگردیده است مورد مجازات قرار نمیگیرد.
دوم آنکه “تفسیر باید به نفع متهم” باشد که در موارد شک نسبت به جرم بودن فعل صورت گرفته، حکم به عدم آن صادر می‌شود.
بنابراین نمی‌توان گفت استعمال این مواد حرام و دارای عقوبت است.


روند رسیدگی به این جرم
در خصوص تحقیقات دادسرا لازم به ذکر است که بعد از اینکه پرونده کیفری در دادسرا ثبت شد، پرونده به یکی از شعب دادیاری ارسال می‌شود و دادیار، متهم را برای ادای توضیحات احضار می‌ نماید و اگر در جلسه، خود متهم به مصرف مواد الکلی اقرار کند و تقاضای بخشودگی نماید، دادیار قرار وثیقه برای متهم صادر کرده و متهم با ارائه وثیقه به میزان تعیین‌شده به‌طور موقت آزاد می‌ گردد.
با توجه به اقرار متهم در دادسرا و گزارش مرجع انتظامی، دادیار قرار مجرمیت متهم را صادر می‌کند و کیفرخواست صادرشده در دادسرا به مجتمع قضایی کیفری صالح فرستاده می‌شود.
در خصوص رسیدگی دادگاه، در روز جلسه دادرسی، متهم در جلسه دادگاه در حضور قاضی اقرار و اعتراف صریح مبنی بر مصرف و استعمال مواد الکلی و مست‌کننده می­کند و اظهار پشیمانی و از محضر دادگاه تقاضای عفو می‌کند. در این جلسه رسیدگی، نماینده دادستان تقاضای مجازات متهم را به استناد مواد مندرج در کیفرخواست مطرح می‌کند.در مورد رای دادگاه در نهایت با امضا صورتجلسه توسط قاضی دادگاه ختم رسیدگی از طرف ایشان اعلام و مبادرت به صدور رای می­کند.


  • هدف کارشناسان و وکلاء "کنتوس" این است که بتوانید در سریع ترین زمان به حقوق خود دست یابید.
    درخواست مشاوره : 0513162

1399/03/20

ساعت 11:08

1500 کاراکتر باقی مانده است
مشاهده نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است


کلیه حقوق این سامانه متعلق به موسسه حقوقی بین المللی کنتوس می باشد.

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و بر همین اساس کابران محترم نیز موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی و مملکتی ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر میباشد.

1.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید: 

1.کاربر موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن به عهده کاربر خواهد بود. 

2."کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند. 

3."کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد. 

4.کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن بر عهده خود کابر میباشد. 

5.کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود .

6.چنانچه "متقاضی" در مدت زمان معین به تعهدات خود عمل نکند "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد .

7."کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را ندارد و صرفا ارائه دهنده مشاوره و راهنمایی های منطبق بر قوانین رایج مملکتی در ایران و در هنگام عقد قرارداد را انجام میدهد .

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف گردد. 

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی ندارد. 

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد. 

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید. 

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند. 

14.همه مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس" محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و  "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17. "کنتوس"هویت شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ، حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکنند.

2.قوانین خصوصی:

1.کاربر موظف است اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ، به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است. 

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

3.قوه ی قهریه:

تمامی شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و بر همین اساس کابران محترم نیز موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی و مملکتی ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر میباشد.

1.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید: 

1.کاربر موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن به عهده کاربر خواهد بود. 

2."کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند. 

3."کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد. 

4.کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن بر عهده خود کابر میباشد. 

5.کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود .

6.چنانچه "متقاضی" در مدت زمان معین به تعهدات خود عمل نکند "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد .

7."کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را ندارد و صرفا ارائه دهنده مشاوره و راهنمایی های منطبق بر قوانین رایج مملکتی در ایران و در هنگام عقد قرارداد را انجام میدهد .

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف گردد. 

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی ندارد. 

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد. 

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید. 

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند. 

14.همه مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس" محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و  "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17. "کنتوس"هویت شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ، حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکنند.

2.قوانین خصوصی:

1.کاربر موظف است اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ، به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است. 

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

3.قوه ی قهریه:

تمامی شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .