مهاجرت به دومینیکا

راه های مهاجرت به دومینیکا
مهاجرت به دومینیکا


دومینیکا یکی از زیباترین جزایر کره زمین است که به‌ عنوان «جزیره طبیعت کارائیب» شناخته می‌شود؛ بهشتی گرمسیری با کوه‌های آتشفشانی ناهموار، آبشارها، حوضچه‌های آب گرم و البته مجموعه‌ای از جانوران عجیب و غریب.

دومینیکا کشوری در شرق دریای کارائیب است که از سال 1978(سال استقلال این کشور) عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع(Commonwealth) شده است و از آن زمان از نظر سیاسی و دیپلماتیک نزدیکترین روابط را با بریتانیا دارد. زبان رسمی این کشور انگلیسی و نظام سیاسی آن دموکراتیک و مردم سالار است.

از نظر آب و هوایی باید اشاره کرد که به‌ طور کلی دومینیکا دارای آب و هوای گرم، مرطوب و استوایی است. خصوصاً در ماه‌های سردتر سال یعنی از دسامبر تا مارس آب و هوای دلپذیری دارد. همچنین صنعت کشاورزی، چه از نظر نیروی کار و چه از نظر تولید ناخالص ملی مهم‌ترین بخش اقتصاد دومینیکا را تشکیل می‌دهد.

چرا دومینیکا؟

علاوه بر طبیعت خاص آن، این کشور به منظور توسعه اقتصادی و برای جذب سرمایه، طی یک برنامه تصویب شده در پارلمان، در قبال سرمایه گذاری در پروژه های دولتی، تابعیت و حقوق شهروندی دومینیکا را به سرمایه گذاران اهدا می نماید که در واقع یکی از بهترین روش های مهاجرت نیز به حساب می‌آید و این دلیل اصلی ترغیب مردم دنیا به اخذ پاسپورت دوم ، کشور دومینیکا است.

سرمایه گذاری دومینیکا

دولت دومینیکا برنامه شهروندی با سرمایه گذاری دومینیکا را در سال 1993 به منظور تقویت مشارکت های اقتصادی خارجی و توسعه زیرساخت های کشور، بلوغ نیروی کار محلی با ایجاد مشاغل جدید، ایجاد رشد اقتصادی پایدار ایجاد کرده است. در مقابل، به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا شهروندی قانونی دائمی و پاسپورت دوم را طی 3 تا 4 ماه دریافت کنند که سریع ترین برنامه شهروندی در کارائیب است.

سرمایه گذارانی که موفق به اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می شوند از آزادی های مالیاتی بر ثروت، ارث، درآمد خارجی و سود سرمایه ای که دومینیکا برای همه ساکنان و افراد غیر مقیم جزیره فراهم می کند، بهره مند می گردند.

برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI)، شهروندی و پاسپورت دومینیکا را به سرمایه گذارانی ارائه می دهد که حداقل شرایط سرمایه گذاری را دارا می باشند.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در کشور مشترک المنافع دومینیکا هیچ ملیتی را برای درخواست پاسپورت محدود نمی کند. به همین ترتیب، متقاضیان نیازی به شرکت در آزمون زبان ندارند و نیازی به اقامت یا بازدید از کشور ندارند. دارندگان گذرنامه مشترک المنافع دومینیکا می توانند رأی دهند، ملک خریداری کنند و همچنین در این کشور زندگی و کار کنند.

اولین اصلی که برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا نیاز است عدم وجود سابقه کیفری است. یعنی در برنامه شهروندی این کشور نوشته شده است که اگر شما دارای هر نوع تز اقتصادی قوی باشید و یا فضای کاری دقیق و اصولی داشته باشید در صورتی که سابقه کیفری و سوء پیشینیه داشته باشید اجازه سرمایه‌گذاری به شما داده نمی‌شود. علاوه بر این متقاضیان باید  بالای 18 سال باشند.

مورد بعدی صحت سلامت است. افراد برای اخذ تابعیت دومینیکا باید ثابت کنند که از صحت سلامت زیادی برخوردار هستند، گواهی سلامتی که صادر می‌شود نشان می‌دهد که شما بیماری‌ مسری ندارید.

برای اخذ تابعیت دومینیکا نیاز است که در صندوق‌های دولتی دومینیکا و یا املاک و مستغلات ورود داشته باشید. در هر دو روش به طور کلی فرد نیاز به سرمایه گذاری داشته و باید مبلغ سرمایه مشخصی را در نظر داشته و این مبلغ در حساب وی به صورت اثبات شده قرار گیرد.

شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می تواند از طریق یکی از دو گزینه زیر به دست آید:

  • اهدای مبلغ مشخص به صندوق تنوع اقتصادی در دومینیکا DONATION))
  •  سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در یکی از پروژه های املاک و مستغلات مورد تایید در دومینیکا.

1- صندوق تنوع اقتصادی

The Economic Diversification Fund (Dominica Citizenship by Donation)

این گزینه یک مشارکت یکباره، غیر قابل برگشت و استرداد به دولت کشور دومینیکا است که با نام دونیشن شناخته‌ می‌شود. از این نوع مشارکت به عنوان کمک بلاعوض به دولت نیز یاد می‌شود که در ازای این نقش کمکی، دولت به شما اجازه دریافت حق شهروندی، اقامت دومینیکا و پاسپورت دومینیکا را می‌دهد. صندوق تنوع اقتصادی (EDF) برای ایجاد بودجه جهت حفظ رشد اقتصاد و توسعه پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی ایجاد شد. یعنی ساخت مدارس، بازسازی بیمارستان ها، ساخت استادیوم های ورزشی ملی، کشاورزی و ترویج گردشگری.
در گذشته مشارکت دونیشن Donation باعث شد تا دومینیکا بتواند از انجمن های خود در پروژه‌های زیر بنایی کلیدی حمایت کند و این کشور جزیره‌ای را در مسیر ثبات بیشتری قرار دهد.


خانواده 5 نفری یا بیشتر

خانواده 4 نفری به استثنای خواهر و برادر

زوج متأهل

سرمایه گذار


$175.000

$25.000+ برای هر عضو خانواده از متقاضی ششم: یک فرزند، خواهر و برادر زیر 18 سال

$50.000+ برای هر خواهر و برادر بین 18 تا 25 سال

$175.000

$150.000

$100.000

کمک به صندوق

Contribution to the fund

$7.500 برای سرمایه گذار

$4000+ برای هر عضو خانواده بالای 16 سال


$7.500 برای سرمایه گذار

$4.000+ برای هر عضو بالای 16 سال خانواده

$11.500

$7.500

هزینه های بررسی

Due Diligence

$5.800

$4.200

$2.600

$1.800

هزینه های دیگر

Other fees

متقاضی وظیفه دارد که در طی 30 روز پس از تأیید CBIU همه مبلغ سرمایه گذاری را بپردازد. در نظر داشته باشید که مبلغ سرمایه گذاری در بانک های تجاری این کشور نیز ارزش مشخصی دارند. یک اصل بسیار مهم این است که مبلغ سرمایه گذاری در طی دوره های گذشته نیز ارزیابی می شود.


2- املاک و مستغلات (شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری)

Real Estate (Dominica Citizenship by Investment)

متقاضی باید در یک پروژه املاک و مستغلات مورد تایید دولت در دومینیکا با حداقل ارزش 200.000 دلار آمریکا سرمایه گذاری کند. سرمایه گذار باید ملک را حداقل 3 سال از زمان اعطای تابعیت نگه دارد. علاوه بر این، شما فقط می توانید آن املاک و مستغلات را تحت برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری پس از 5 سال کسب شهروندی، مجدداً بفروشید.


خانواده 5 نفری یا بیشتر

خانواده 4 نفری به استثنای خواهر و برادر

زوج متأهل

سرمایه گذار


$200.000

$200.000

$200.000

$200.000

خرید ملک

Real estate purchase

$50,000

$25.000+ برای هر خواهر و برادر زیر 18 سال

$50.000+ برای هر خواهر و برادر 18 تا 25 سال

$35,000

$35,000


$25,000هزینه های دولتی

State fee

$7.500 برای سرمایه گذار

$4.000+ برای هر عضو بالای 16 سال

$7.500 برای سرمایه گذار

$4.000+ برای هر عضو بالای 16 سال

$11,500

$7,500

هزینه های بررسی

Due Diligence

$5.800

$4.200

$2.600

$1.800

هزینه های دیگر

Other fees


مثال: هزینه های یک خانواده 4 نفری ( همسر، 2 فرزند 7 و 10 ساله)


خرید ملک

کمک به صندوق دولتی


$200.000

$$175.000

سرمایه گذار ها

$35.000

-

هزینه های دولتی

$15.500

$15.500

هزینه های بررسی ( Due Diligence)

$4.200

$4.200

هزینه های دیگر

$254.700

$194.700

جمع کل


این نوع از سرمایه‌گذاری برخلاف روش دونیشن Donation به صورت برگشت‌پذیر بوده و ظرف مدت 5 سال از شرکت در یکی از پروژه‌های مورد تائید، به متقاضی اخذ پاسپورت دومینیکا بازگردانده می‌شود.

پس از اخذ شهروندی دومینیکا از طریق برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI)، می توانید برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهید و از تمام مزایایی که برای دارندگان آن ارائه می شود، از جمله سفر بدون روادید گذرنامه دومینیکا به بیش از 145 کشور در سراسر جهان بهره مند شوید.

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا برای دریافت یا تمدید گذرنامه نیازی به اقامت در جزیره ندارد و مناسب برای افرادی است که می خواهند از مزایای داشتن پاسپورت دوم با رتبه بالا بدون الزام به اقامت در دومینیکا برخوردار شوند.

شرایط شهروندی دومینیکا

متقاضی اصلی شهروندی دومینیکا باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

متقاضیان باید فاقد سابقه کیفری باشند.

باید منبع سرمایه برای سرمایه گذاری را ثابت کند.

مهاجرت توریستی به دومینیکا

برای مهاجرت توریستی در دومینیکا باید سعی کنید یک سری اصول و شرایط را مدنظر قرار دهید. اول اینکه شما باید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید، نامه تحصیلی و یا کاری در این زمینه بسیار خوب است. مورد بعدی اینکه باید ثابت کنید که هزینه لازم برای سفر به دومینیکا را دارید. می‌دانیم که دومینیکا کشور گران قیمتی برای مسافرت است. در نهایت با پر کردن فرم درخواست و همینطور یک سری مدارک، می‌توانید شرایط مهاجرت به این کشور را به سادگی فراهم سازید. شما این اجازه را دارید که برای مهاجرت توریستی در دومینیکا یک سری اصول را ارزیابی کنید. مثلاً می‌توانید از دعوت نامه استفاده کنید و بخشی از سختی های صدور ویزا را کاهش دهید.

مهاجرت کاری دومینیکا

افرادی که قصد کار در دومینیکا را دارند در ابتدا نیاز به مجوز کاری دارند. مجوز کاری افراد به طور کلی دارای شرایط خاصی است و به شرایطی ارائه می شود که قرار بر مدت کاری بالای 6 ماه است. شما نیاز است که مجوز کاری LI12 را در دومینیکا دریافت کنید. افراد باید گواهی پزشکی مبنی بر صحت سلامت متقاضی داشته باشند که در طی سه سال گذشته ارزیابی شده است. نیاز به نامه کارفرما بوده که به طور کلی به نوع شغل و دستمزد و مسئولیت کارمند و پیشنهادهای قراردادی مشخصی بستگی دارد.

افراد باید تأیید لازم اداره پلیس را در رابطه با ثبت پرونده متقاضی دریافت نمایند. نیاز است که افراد اثبات بلیط بازگشت و یا وجود هزینه بازگشت را در نظر داشته باشند. بسیار مهم است که هر فرد دو قطعه عکس پاسپورتی داشته باشد که مبلغ درخواست در این زمینه 295 دلار است. سند ازدواج در دومینیکا می‌تواند یکی از بخش های مهم باشد. افراد باید نامه های کاری مهمی ارائه دهند. نیاز به گذرنامه متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار است همچنین نامه تمکن مالی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. افراد باید فرم درخواست خود را تکمیل کنند.

مهاجرت از طریق تولد در دومینیکا

کشور دومینیکا در لیست کشورهایی قرار دارد که تابعیت از طریق خاک را در پیش گرفته است. به طوری که اگر فرزند شما در خاک کشور دومینیکا متولد شود، صرف نظر از اینکه تابعیت پدر و مادر وی ارزیابی شود به او پاسپورت دومینیکا داده می‌شود.

مهاجرت از طریق ازدواج در دومینیکا

ازدواج یکی از روش هایی است که به سادگی برای افراد فراهم شده است. در صورتی که یک زن خارجی با یک مرد از تبعه دومینیکا ازدواج کند، نیاز است شرایط اخذ اقامت دومینیکا برای وی فراهم شود. حال اگر یک مرد خارجی با یک زن از این کشور ازدواج نماید به صورت مستقیم به وی اجازه اقامت دومینیکا داده نمی‌شود. در نظر داشته باشید که متقاضی این نوع اقامت باید بتوانند مدارک و شرایط را رعایت کند. پس از سه سال زندگی با شخص مورد نظر نیاز است که فرم درخواست اقامت این کشور را تکمیل کنید.


اخذ اقامت دومینیکا

در صورتی که 5 سال در کشور دومینیکا زندگی کرده باشید می‌توانید اقامت موقت خود را به اقامت دائم کشور دومینیکا تبدیل کنید. در نظر داشته باشید که در این مرحله وقتی ورود به کشور دومینیکا را دریافت می‌کنید 60 روز زمان دارید که وارد خاک کشور دومینیکا شوید. به طور کلی هزینه 90 دلاری برای شارژ آن نیاز است. از لحظه ورود به کشور دومینیکا 30 روز فرصت دارید که برای اثر انگشت و همینطور چک کردن پاسپورت و اطلاعات آن اقدام کنید. مشخص است که به طور کلی نیاز به تنظیم چندین فرم درخواست دارید و باید فرم شما به اداره مهاجرت کشور دومینیکا ارائه شود. برای اخذ اقامت دائم کشور دومینیکا نیاز است که یک سری مدارک ارائه شود.

اول اینکه باید فرم درخواست اقامت دائم کشور دومینیکا تکمیل شود. نیاز است که نتایج تست پزشکی به طور دقیق صورت بگیرد، نیاز به نامه تأییدیه دولت دارید و باید گواهی امضای دو شاهد برای تأییدیه دولتی صورت بگیرد. نیاز است که کارت اقامت موقت داشته باشید.

افراد باید 4 قطعه عکس 2 در 3 با زمینه سفید داشته باشند که به صورت تمام رخ و همینطور نیم رخ است. دو عکس تمام رخ و دو عکس نیمرخ است.

نیاز است که کارت اقامت دائم پس از یک سال به طور دقیق آپدیت شود. در نظر داشته باشید که از این پس 4 سال نیاز است که به تابعیت کشور دومینیکا دست یابید. از نظر مالی باید هر دو سال یک بار خود را آپدیت نمایید.

فهرست اعضای خانواده برای دریافت پاسپورت دومنیکا

یکی از مزایای قابل توجه و مهم سرمایه‌گذاری و اخذ تابعیت و اقامت دومینیکا این است که اعضای خانواده شما طبق شرایط زیر، امکان دریافت حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا را داشته و می‌توانند از مزایای داشتن دو تابعیت به طور همزمان و آزادی سفر فوق‌العاده آن بهره‌مند شوند:


اعضای خانواده سرمایه‌گذار

شرایط مورد نیاز برای شرکت در این برنامه

همسر

-

فرزندان متقاضی زیر 18 سال متقاضی اصلی و یا همسر

-

فرزندان 18 تا 30 سال متقاضی اصلی و یا همسر

مدارک موجه دریافت پشتیبانی مالی قابل توجه از سوی والدین

والدین، پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی و همسر

دریافت پشتیبانی مالی قابل توجه از سوی متقاضی و یا همسر

برادر یا خواهر 18 تا 25 سال متقاضی و یا همسر

مجرد و بدون فرزند

دریافت پشتیبانی مالی قابل توجه از سوی متقاضی و یا همسر

برادر یا خواهر زیر 18 سال متقاضی و یا همسر

مجرد و بدون فرزند

دریافت پشتیبانی مالی قابل توجه از سوی متقاضی و یا همسر

داشتن رضایت‌نامه از والدین
اعتبار پاسپورت دومنیکا

پاسپورت این کشور 10 سال اعتبار دارد، همچنین پاسپورت های صادرشده برای افراد زیر 16 سال، 5 سال اعتبار دارد.

مزایای پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا به دارنده آن اجازه می دهد بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود به بیش از 145 کشور و منطقه از جمله منطقه شینگن، انگلستان و چین سفر کند.

پاسپورت دومینیکا یک سرمایه گذاری سودآور است که می توان آن را با یک بار پرداخت (هزینه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری) دریافت کرد و بدین ترتیب برای صاحبان آن فرصت های سرمایه گذاری و معافیت های مالیاتی بسیار خوبی را به همراه داشت.

دارندگان پاسپورت دومینیکا از طریق شهروندی با سرمایه گذاری می توانند تابعیت دوگانه خود را حفظ کنند و شهروندی و پاسپورت اصلی خود را حفظ کنند و در عین حال از مزایای اضافی پاسپورت دومینیکا نیز برخوردار شوند.

تابعیت برای نوزاد به ارث می رسد.

دسترسی آسان تر به ایالات متحده و کانادا.

وضعیت اقامت دائم.

عدم تحمیل مالیات بر افراد غیر مقیم.

جهت دریافت ویزاهای مختلف برای سایر کشورها، شرایط خود را توسط وکلاء و کارشناسان موسسه حقوقی "کنتوس" به صورت رایگان ارزیابی کنید.

شماره تماس: 051_3162


1401/06/20

ساعت 10:25

1500 کاراکتر باقی مانده است
مشاهده نظرات کاربران

کلیه حقوق این سامانه متعلق به موسسه حقوقی بین المللی کنتوس می باشد.

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و برهمین اساس کابران محترم نیز موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر میباشد.

الف.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید:

1.کاربر موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن صرفاً به عهده کاربر خواهد بود.

2. "کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند.

3. "کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد.

4. کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن صرفاً برعهده خود کابر میباشد.

5. کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود.

6. چنانچه "متقاضی" در مدت زمان توافق شده در قرارداد به تعهدات خود عمل نکند "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد.

7. "کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را ندارد و معتقد است دریافت ویزاهای مختلف و اقامت در سایر کشورها میتواند موجب تبادل آگاهانه و گسترش علم و فرهنگ و سایر مزایایی شود که با بومی سازی آنها میتوان منطبق با رعایت قوانین حاکم درهر سرزمین موجب رشد و پیشرفت کشورها و مردمان شد و لذا "کنتوس" صرفا مشاوریست برای رسیدن شما به اهدافتان.

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف گردد.

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی ندارد.

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد.

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند.

14.همه مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس" محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و  "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17."کنتوس"هویت شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ، حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکنند.

ب.قوانین خصوصی :

1.کاربر موظف است اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ، به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است.

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

ج.قوه قهریه :

تمامی شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری  اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و برهمین اساس کابران محترم نیز  موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی  ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند  قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند  ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب  سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش  هر گونه تغییر میباشد.

الف.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید:

1.کاربر  موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر  اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن  صرفاً به عهده کاربر خواهد بود.

2. "کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند.

3. "کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد.

4. کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن صرفاً برعهده خود کابر میباشد.

5. کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود.

6.  چنانچه "متقاضی" در مدت زمان توافق شده در قرارداد به تعهدات خود عمل نکند  "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد.

7.  "کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را  ندارد و معتقد است دریافت ویزاهای مختلف و اقامت در سایر کشورها میتواند  موجب تبادل آگاهانه و گسترش علم و فرهنگ و سایر مزایایی شود که با بومی  سازی آنها میتوان منطبق با رعایت قوانین حاکم درهر سرزمین موجب رشد و  پیشرفت کشورها و مردمان شد و لذا "کنتوس" صرفا مشاوریست برای رسیدن شما به  اهدافتان.

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات  صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر  اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های  انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی  کاربر متخلف گردد.

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم  است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط  لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار  نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی  ندارد.

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد.

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند.

14.همه  مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند  متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل  دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس"  محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار  "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد  قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و   "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با  رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد  شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر  شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست  شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری  میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با  کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت  احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر  عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی  از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17."کنتوس"هویت  شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا  سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و  مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد  هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و  کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ،  حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط  میکنند.

ب.قوانین خصوصی :

1.کاربر موظف است  اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول  صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور  متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ،  به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و  "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،  حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و  ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل  یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار  "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه  ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و  جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان  را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است.

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

ج.قوه قهریه :

تمامی  شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر  گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و  کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه  اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر  مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در  صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما  در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .