سوالات متداول خرید بیزنیس در کبک

در بررسی اطلاعات مربوط به خرید کسب و کارهای کبک ، سوالاتی مطرح است که به آنها می پردازیم.

سوالات متداول خرید بیزنیس در کبک

در تمامی اطلاعات مربوط به فروشگاهها ، املاک مربوطه اعلام نموده است که کلیه داده ها از طرف مشتری بوده و هیچ تضمینی مبنی بر صحت و سقم داده ها را ارائه نمی کند. صحت داده ها را چه کسی تضمین می کند؟

به طور کلی مشاور املاک تجاری در تعیین قیمت پیشنهادی بر اساس مدارک ، مستندات موجود و مقایسه انواع مشابه کسب و کار در محدوده نزدیک مورد معامله به فروشنده کمک میکند. اما قیمت گذاری هیچوقت بر اساس یک شاخص صد در صد دقیق نیست. کما اینکه در کشورهای دیگر هم فکر میکنم کمابیش به همین شکل است.

صحت داده ها به عهده فروشنده است. چنانچه در اعداد و مدارک ارائه شده توسط فروشنده موضوعی غیر واقعی ارائه شود که بعدا عکس این موضوع پیدا شود، خریدار میتواند از فروشنده در دادگاه طرح شکایت کند. در استان کبک مسئولیت مدنی همیشه قابل پیگرد می باشد، پس فروشنده و خریدار تا ابد نسبت به یکدیگر مسئولیت دارند.

چگونه می توان به صورت رسمی به داده های واقعی دسترسی پیدا کرد؟

در خصوص خود ملک می توان از قیمت گذاری شهرداری استفاده کرد. اما در خصوص خود کسب و کار معمولا بر اساس درآمد آن بیزنس و پتانسیل آن قیمت گذاری صورت می گیرد.

آیا علاوه بر هزینه های ارائه شده در مدارک ، هزینه هائی از جمله عوارض شهرداری ، بهداشت و ... نیز وجود دارد ؟

عوارض سالانه شهرداری و مدرسه معمولا به عهده مالک ملک می باشد مگر اینکه طی توافق طرفین خرید و فروش، این موارد توسط فرد دیگری پرداخت شود. هزینه های دیگر نظیر مالیات بر درآمد، حقوق پرسنل، هزینه اجاره محل کسب، هزینه اقلام مصرفی، هزینه بیمه پرسنل، مجوز فعالیت کسب و کار که از سوی شهرداری صادر میشود، حسابداری و سایر موارد به عهده خریدار می باشد.

اگر هست ، مبلغ آن بصورت سالیانه چقدر است ؟

بسته به موقعیت مکانی، وسعت و شرایط خاص هر کسب و کار این هزینه ها متغیر است.

اگر هزینه ائی دیگری هم تصور می کنید ، لطفا بفرمائید؟

در مورد کسب و کارهایی نظیر سوپر مارکت و پمپ بنزین با توجه به حجم خرید و فروش هفتگی پیشنهاد میشود مبلغ قابل توجهی بسته به وسعت کسب و کار بین 30 الی 100 هزار دلار به عنوان تن خواه به صورت نقد در اختیار خریدار باشد.

 

طبیعتا هر یک از فروشگاهها بنا به موقعیت ، یک ارزش ذاتی دارد که قیمت آن بطور تقریبی مشخص است اما قیمت و ارزش کالاها و تجهیزات داخلی آن چگونه مشخص می شود ؟

ارزش کالاها، بر اساس موجودی انبار، شمارش اقلام و فاکتور سفارش آن ها از توزیع کننده مشخص می شود. ارزش تجهیزات بسته به وضعیت استهلاک آنها از زمان خرید و نسبت به ارزش اولیه آنها محاسبه می شوند.

آیا در زمان خرید قطعی فروشگاه ، کالاها و تجهیزات داخلی شمارش شده و ارزش هر یک از آنها دقیقا مشخص می شود و یا کلا بصورت جمعی و حدودی نرخی عنوان می شود ؟

بله به صورت دقیق شمارش و محاسبه می شود.

با توجه به بررسیهای بعمل آمده میزان گردش مالی هر یک از فروشگاهها بسیار متفاوت است و طبیعتا سود میانگین سالانه هم تغییر می کند. سود حاصله قبل از اخذ مالیات است ، لطفا بفرمائید حدودا مبلغی که به ما می رسد و بعد از مالیات چقدر می باشد؟ آیا در اعداد ارائه شده جهت حقوق ، حقوق صاحب فروشگاه نیز منظور گردیده است و سود نهائی بدون در نظر گرفتن حقوق صاحب فروشگاه می باشد؟

صاحبین برخی از کسب و کارها در طول سال حقوقی برای خودشان قائل نمی شوند که این باعث می شود میزان درآمد قبل از محاسبه مالیات کسب و کار سالیانه شان بزرگ جلوه کند. مالیات بر کسب و کار در سال 2019 در استان کبک 26.6 درصد بود که جزو پایین ترین در مقایسه با استان های پر جمعیت کانادا می باشد. اما مالیات بر درآمد اشخاص در کبک یکی از بالاترین ها در کانادا (به دلیل تسهیلات متمایز این استان برای اشخاص و خانواده ها در مقایسه با سایر مناطق کانادا) است که محاسبه آن بر اساس دهک های درآمدی (از15% برای درآمد حداقل 43,790 دلار در سال تا 25.75% برای درآمد حداقل 106,555 دلار در سال ) متغیر است2019. به همین دلیل صاحبین کسب و کار در کبک همیشه با در نظر گرفتن این شرایط همیشه به شکل های مختلفی درآمد تجاری و شخصی خود را مدیریت میکنند تا در نهایت بسته به اهداف مالی شان بتوانند نتیجه بهتری کسب کنند. مثلا برخی از افراد که در نظر دارند برای خرید خانه شان از بانک وام خرید مسکن دریافت کنند، می بایست بتوانند نشان دهند که در حداقل دو سال مالی گذشته درآمد شخصی خوبی داشته اند. از طرفی برخی دیگر از صاحبین کسب و کار که صاحب خانه هستند، ترجیح می دهند درآمد حداقلی داشته باشند تا مالیات شخصی کمتری بپردازند. در نظر گرفتن این موارد، درآمد خالص شخصی و تجاری تعیین می شود.

مبلغ حقوق و دستمزد یک کارگر با در نظر گرفتن کلیه مسائل قانونی کار ، بصورت ماهیانه چقدر است ؟

حقوق ساعتی بر اساس حداقل قانون کار در استان کبک (از 1 می 2020) ساعتی 13.10 دلار می باشد. بنابراین با در نظر قراردادن حداقل 40 ساعت کار در هفته، درآمد ناخالص ماهیانه حداقلی 2096 دلار در ماه می باشد.

مبلغ ارائه شده بابت هر یک از فروشگاهها ، با در نظر گرفتن هزینه مشاور املاک است ؟

معمولا چنانچه مشاور املاک فروشنده کسب و کاری را می فروشد، هزینه مشاور در داخل رقم معامله لحاظ شده است. اما چنانچه فروشنده مشاور املاک تجاری نداشته باشد، ممکن است خریدار موظف به پرداخت هزینه ای به مشاور املاک شود.

اگر خیر لطفا میزان درصد هزینه حق املاک را بفرمائید؟

درصد متعلق به مشاور املاک تجاری معمولا بیشتر از املاک مسکونی می باشد، اما هر چقدر که رقم معامله بیشتر شود، درصد مشاور معمولا کمتر تعیین می شود. این رقم بسته به ارزش گذاری آن کسب و کار معمولا از یک الی ده درصد متغیر است.

پیشنهاد شما برای کدامیک از فروشگاهها می باشد و چرا؟

پیشنهاد می شود کسب و کارهایی نظیر سوپر مارکت را نظر بگیرید، چون معمولا ریسک این کسب و کار ها کمتر از سایر موارد می باشد. البته همیشه هر کسب و کاری ریسک مربوط با خود را دارد.

در صورت تائید یکی از فروشگاهها ، نحوه پرداخت به چه صورتی می باشد؟

معمولا امضای موافقت نامه اولیه موارد مهمی از جمله قیمت خرید، تاریخ و شرایط انتقال به تایید می رسد. معمولا در توافق اولیه بخشی جزئی (مثلا ده درصد) به عنوان پیش پرداخت توسط فروشنده پرداخت می شود تا جدیت وی اثبات شود و در طرف مقابل، فروشنده موظف می شود که مدارک خواسته شده بیشتری اعم از قراردادها، اجاره نامه، اطلاعات درآمدی و احیاناً قرارداد فرانچایز را به فروشنده یا نماینده او ارائه کند. در صورت تایید اطلاعات توسط خریدار، در مرحله بعدی قرارداد فروش نهایی توسط وکیل یا محضر تنظیم می شود.

 

با توجه به مسئله کرونا و عدم اجازه ورود به کانادا ، در صورت خرید فروشگاه ، تکلیف و اداره فروشگاه چه می شود ؟

در حال حاضر معمولا با فروشنده کسب و کار توافق می شود که فعلا با دریافت مبلغ پیش پرداخت اطلاعات مورد نظر را ارائه کنند و تاریخی برای تنظیم نهایی و پرداخت تتمه کسب و کار تعیین می گردد. در صورت عدم بازگشایی مرز کانادا تا زمان محضر، خریدار موظف به پرداخت قسط دوم نشده و تاریخ تنظیم در محضر نیز به طبع آن به تعویق خواهد افتاد. همچنین چنانچه در این مدت انتظار فروشنده قصد خود مبنی بر فسخ قرارداد فروش را اعلام کند موظف به پرداخت جریمه خواهد شد.

آیا قبل از خرید فروشگاه امکان حضور بنده بصورت توریستی در کانادا وجود دارد ، تا بصورت حضوری خرید صورت پذیرد ؟

دریافت ویزای توریستی در دوران فعلی به دلیل بسته بودن مرز کانادا (بدلیل مساله کووید19) میسر نیست. اما چنانچه مرز کانادا باز باشد، دریافت ویزای توریستی معمولا به فاکتورهای مختلفی از جمله، جایگاه متقاضی در کشور محل تابعیت و سکونت فعلی، تعلقات به برگشت از حیث خانوادگی، عاطفی، شغلی و مالی، سفرهای خارجی در 5 سال گذشته و همچنین انگیزه و هدف از سفر به کانادا بستگی دارد. در صورت قوی بودن پرونده ازحیث این موارد ممکن است بتوان قبل از خرید بیزنس امکان ورود با ویزای توریستی-تجاری میسر باشد.

 

مدت زمان اخذ ویزای توریستی چقدر می باشد ؟

مدت زمان متوسط جهت اخذ ویزای توریستی بر اساس زمانی که مرز کانادا باز شده باشد به طور میانگین اعلام می شود. هم اکنون در وب سایت اداره مهاجرت کانادا مدت زمان حدودی اعلام شده به دلیل مساله بیماری کووید19 بسیار طولانی (210 روز) اعلام شده اما در حالت عادی معمولا 30-45 روز به طول می انجامید. اما فعلا متاسفانه امکان سفر به صورت توریستی وجود ندارد.

در صورتیکه اقامت ما از طریق بیزینس به نتیجه نهائی رسید ، بحث بیمه درمانی من و خانواده ام چگونه خواهد بود ؟ آیا لازم است تا زمان اخذ اقامت دائم ، بیمه توسط بنده خریداری شود یا بلافاصله پس از حضور در کانادا ، من و خانواده تحت بیمه قرار خواهیم گرفت ؟

افراد دارنده مجوز کار و خانواده ایشان، چنانچه مجوز کار متقاضی اصلی دارای اعتبار حداقل 6 ماه باشد، میتوانند پس از 3 ماه دوره انتظار پس از ورود از بیمه درمانی دولتی استان کبک بهره مند شوند. معمولا در سه ماه اولیه افراد می بایست از بیمه خصوصی استفاده نمایند.

لطفا بفرمائید که شرایط اخذ اقامت دائم چیست ؟ آیا صرفا نشان دادن گردش مالی جهت خرید بیزینسی که انجام شده و همچنین ارائه مدرک فرانسه CLB2 برای خودم کافی است و یا همسرم نیز باید این مدرک را ارائه نماید ؟

در صورت ورود کاری به استان کبک، یکی از راه های مهاجرتی این استان برنامه مهاجرتی تجربه کبکی موسوم به PEQمی باشد. برای واجدیت در این مسیر می بایست متقاضی اصلی نمره A2 فرانسه و همسر او نمره B2فرانسه را اخذ کنند. همچنین همسر متقاضی می بایست به مدت دو سال در استان کبک به صورت تمام وقت کار کند. در اینصورت می توان برای کسب اقامت دائم از طریق استان کبک اقدام نمود. در این مسیر شرط درآمدزا بودن کسب و کار وجود ندارد. صرفا متقاضی و همسر او باید ثابت کنند که در این مدت کار میکرده اند.

چه مدارک دیگری لازم است ؟

مدارک اقامتی (مجوز کار و رکورد های مسافرتی، کپی ویزاها)، فیش حقوقی، برگه های مالیاتی، مدارک هویتی و در صورت وجود مدارک فرزندان و سایر موارد مشابه باید ارائه گردد.

مدت زمان اخذ اقامت دائم پس از گذشت دو سال اولیه ، چه مدت می باشد؟

بنا بر اعلام اداره مهاجرت کبک مدت زمان بررسی تا صدور گواهی اقامت کبک 6 ماه یا کمتر می باشد. پس از آن، برای دریافت اقامت دائم فدرال کانادا معمولا زمان بررسی ها در سطح فدرال چنانچه بررسی بیشتر امنیتی و یا مسائل دیگری نیاز نشود، بین 15 تا 19 ماه به طول می انجامد.

1399/09/19

11:02

1500 کاراکتر باقی مانده است
مشاهده نظرات کاربران

کلیه حقوق این سامانه متعلق به موسسه حقوقی بین المللی کنتوس می باشد.

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و برهمین اساس کابران محترم نیز موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر میباشد.

الف.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید:

1.کاربر موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن صرفاً به عهده کاربر خواهد بود.

2. "کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند.

3. "کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد.

4. کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن صرفاً برعهده خود کابر میباشد.

5. کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود.

6. چنانچه "متقاضی" در مدت زمان توافق شده در قرارداد به تعهدات خود عمل نکند "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد.

7. "کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را ندارد و معتقد است دریافت ویزاهای مختلف و اقامت در سایر کشورها میتواند موجب تبادل آگاهانه و گسترش علم و فرهنگ و سایر مزایایی شود که با بومی سازی آنها میتوان منطبق با رعایت قوانین حاکم درهر سرزمین موجب رشد و پیشرفت کشورها و مردمان شد و لذا "کنتوس" صرفا مشاوریست برای رسیدن شما به اهدافتان.

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف گردد.

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی ندارد.

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد.

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند.

14.همه مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس" محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و  "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17."کنتوس"هویت شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ، حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکنند.

ب.قوانین خصوصی :

1.کاربر موظف است اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ، به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است.

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

ج.قوه قهریه :

تمامی شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری  اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و برهمین اساس کابران محترم نیز  موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی  ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند  قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند  ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب  سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش  هر گونه تغییر میباشد.

الف.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید:

1.کاربر  موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر  اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن  صرفاً به عهده کاربر خواهد بود.

2. "کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند.

3. "کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد.

4. کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن صرفاً برعهده خود کابر میباشد.

5. کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود.

6.  چنانچه "متقاضی" در مدت زمان توافق شده در قرارداد به تعهدات خود عمل نکند  "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد.

7.  "کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را  ندارد و معتقد است دریافت ویزاهای مختلف و اقامت در سایر کشورها میتواند  موجب تبادل آگاهانه و گسترش علم و فرهنگ و سایر مزایایی شود که با بومی  سازی آنها میتوان منطبق با رعایت قوانین حاکم درهر سرزمین موجب رشد و  پیشرفت کشورها و مردمان شد و لذا "کنتوس" صرفا مشاوریست برای رسیدن شما به  اهدافتان.

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات  صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر  اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های  انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی  کاربر متخلف گردد.

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم  است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط  لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار  نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی  ندارد.

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد.

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند.

14.همه  مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند  متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل  دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس"  محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار  "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد  قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و   "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با  رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد  شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر  شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست  شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری  میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با  کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت  احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر  عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی  از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17."کنتوس"هویت  شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا  سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و  مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد  هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و  کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ،  حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط  میکنند.

ب.قوانین خصوصی :

1.کاربر موظف است  اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول  صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور  متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ،  به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و  "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،  حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و  ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل  یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار  "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه  ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و  جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان  را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است.

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

ج.قوه قهریه :

تمامی  شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر  گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و  کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه  اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر  مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در  صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما  در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .