متصدی موزه

اداره امور موزه و هدایت برنامه‌های تحقیق، راهنمایی فعالیت‌های آموزشی، تحقیقی و خدمات عمومی موسسات از مهم‌ترین وظایف یک متصدی موزه می باشد. از عناوین شغلی مشابه و مرتبط شغل متصدی موزه می‌توان به متصدی کلکسیون، متصدی آموزش موزه، متصدی عکاسی و چاپ در موزه،مدیر کلکسیون و بایگانی،مدیر توسعه نمایشی، متصدی موزه گیاهان خشک،مدیر کلکسیون و نمایش و مدیر موزه اشاره کرد.

متصدی موزه

آموزش و نظارت بر کارمندان اداری، تحقیقی، فنی، مالی و حفاظتی و نیز داوطلبان یا کارآموزان.

برنامه‌ریزی، سازماندهی، گردآوری، نگهداری و نمایش کلکسیون‌ها و وسایل مربوطه شامل انتخاب طرح‌ها و موضوعات نمایش.

فراهم کردن اطلاعات از دارایی‌های موسسه برای سایر مدیران موزه و عموم.

مذاکره و اعطای اختیار خرید، فروش، معاوضه یا امانت کلکسیون‌ها.

توسعه و حفظ مدارک مربوط به ثبت موسسه، ایجاد دفترچه راهنما و سیستم‌های نگهداری اسناد اصلی موسسات (نهادها) در پایگاه‌های کامپیوتری داده.

بازرسی ساختمان‌ها برای ارزیابی نیاز به تعمیرات و اطمینان از توجه به شرایط اقلیمی و مساله دفع آفات.

برنامه‌ریزی و انجام پروژه‌های تحقیقی ویژه در زمینه علاقه یا مهارت.

هدایت و سازماندهی تورها، گردهمایی و جلسات آموزشی برای آشنا کردن افراد با امکانات و تجهیزات نهاد.

تبادل نظر با هیات مدیره برای تنظیم و تفسیر خط‌مشی‌ها، تعیین ملزومات بودجه‌ و برنامه‌ریزی عملیات جامع.

شرکت در جلسات، گردهمایی‌ و همایش‌های شهری برای افزایش استفاده از خدمات نهادها، تقاضای تأمین بودجه و حفظ پیوندهای اجتماعی.


فعالیت‌های کاری

برقراری ارتباط با روسا، همکاران و زیردستان: فراهم نمودن اطلاعات برای سرپرستان، همکاران و زیردستان با تلفن، نامه، پست الکترونیک و یا ملاقات حضوری؛

فایل‌بندی و ذخیره اطلاعات: وارد کردن، نسخه‌برداری، ضبط و ذخیره یا نگهداری اطلاعات به صورت نوشتاری یا الکترونیکی/ مغناطیسی؛

کسب اطلاعات: مشاهده، دریافت و یا کسب اطلاعات از کلیه منابع مرتبط؛

جابه جا کردن و حرکت دادن اجسام: استفاده از بازوها برای کنترل، نصب، جابه جا کردن و حرکت دادن اجسام و نگهداری از آن‌ها؛

مشخص کردن اشیا، اعمال و وقایع: تشخیص اطلاعات مختلف با دسته‌بندی، تخمین و درک شباهت‌ها و تفاوت‌های آن‌ها و کشف تغییرات شرایط و موقعیت‌ها؛

قضاوت درباره کیفیت کالا، خدمات و افراد: بررسی و ارزیابی ارزش، اهمیت یا کیفیت کالا و افراد؛

تصمیم‌گیری و حل مشکلات: تحلیل اطلاعات و ارزیابی نتایج برای انتخاب بهترین راه‌حل‌ برای حل مشکلات؛

سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارها: توسعه اهداف و طرح‌های خاص برای اولویت‌بندی؛ سازمان‌دهی و انجام کارها؛

برنامه‌ریزی کار و فعالیتها: زمان‌بندی وقایع، برنامه‌ها، فعالیت‌ها و کار دیگران؛


علایق

هنری: مشاغل هنری غالباً درگیر با کار کردن با فرم‌ها، طرح‌ها و نمونه‌ها هستند. آن‌ها غالباً نیاز به خود ابزاری داشته بدون آنکه از اصول و قواعد خاصی پیروی کنند.

قاعده گرایانه: مشاغل قراردادی غالباً درگیر با پیروی از قواعد و روال کاری‌اند. این مشاغل بیش از عقاید با داده‌ها و جزییات سر و کار دارند و افراد معمولا موظف‌اند از دستورهای خاصی پیروی کنند.

متهورانه: مشاغل متهورانه غالباً درگیر با راه‌اندازی و انجام پروژه‌های مختلف هستند. این مشاغل می‌توانند با رهبری و هدایت افراد و اتخاذ تصمیمات متعدد همراه باشند و گاهی نیاز به خطرپذیری داشته و غالباً با کسب و کار سر و کار دارند.

پژوهشی: مشاغل تحقیقی غالباً درگیر با ایده‌ها بوده و نیاز به میزان زیاد تفکر دارند. این مشاغل می‌توانند در ارتباط با جست و جوی حقیقت و یافتن راه‌حل‌های نظری برای مسایل باشند.


شیوه‌های کاری

پیشرفت‌گرایی: ایجاد و حفظ روش‌هایی برای دستیابی به اهداف چالش انگیز شخصی و تلاش برای کسب مهارت در وظایف؛

تفکر تحلیلی: تحلیل اطلاعات و به کارگیری منطق در برخورد با مسایل و موضوعات کاری؛

توجه به جزییات: دقت و توجه به جزییات و دقیق بودن در حین کار؛

همکاری: ایجاد روابط پسندیده با دیگران و داشتن رفتاری مناسب؛

قابل اعتماد بودن: قابل اعتماد بودن، مسوولیت پذیری و پیروی از دستورها؛

استقلال: انجام وظایف فرد بدون نیاز به سرپرستی دائم و اتکا به خود برای انجام کارها؛

نوآوری: ابتکار و تفکر خلاق برای گسترش نظرات جدید و پاسخگویی به مسائل و مشکلات مربوط به کار؛

درستکاری: درستی و صداقت؛

خویشتن داری: حفظ آرامش، کنترل احساسات و خشم و پرهیز از رفتارهای نسنجیده و تهاجمی در هر شرایطی


شغل های مورد نیاز برای موزه های کانادا:

1.بایگانی

ارشویست ها مسئول بایگانی کردن اشیاء و سوابق (هنر ، اسناد یا آثار باستانی) هستند که در موزه نگهداری می شوند. اگر عاشق تاریخ هستید و می خواهید به طور مستقیم با مجموعه های موزه درگیر شوید، این شغل مناسب شماست.

2.محافظ

محافظان در بایگانی، برای حفظ موارد تاریخی فعالیت می کنند. یک محافظ باید علم حفاظت از آثار و قطعات هنری را داشته باشد. اگر اشتیاق به تاریخ، هنر و علم دارید ، این شغل به شما امکان می دهد تا هر سه را با هم تجربه کنید.

3.متصدی

متصدی موزه معمولاً در یک زمینه خاص و یک دوره زمانی خاص بر یک مجموعه نظارت می کند و مسئولیت مراقبت و نمایش مجموعه مربوطه را بر عهده دارد همچنین از آنها انتظار می رود صحت و اهمیت اقلام را ارزیابی کنند. اگر اشتیاق به یک دوره زمانی خاص یا نوع هنر دارید، متصدی شغل مناسبی برای شماست.

4. مدیر

مدیر موزه اطمینان می دهد همه چیز در همه بخش ها به درستی اجرا می شود آنها رهبر کلیه کارمندان موزه هستند، دانش تخصصی در مورد مجموعه های موزه دارند، برنامه ریزی و سازماندهی می کنند و مسئول سیاست گذاری و بودجه هستند.

5. راهنمای موزه

یک راهنما باید ترکیبی از دانش برخورد با مردم و آثار موجود در موزه را دارا باشد. راهنمایان با بازدید کنندگان تعامل دارند، به هرگونه سؤالی که در مورد موارد نمایش داده می شود پاسخ می دهند و تورهای اطلاع رسانی ارائه می دهند. اگر شما فردی هستید که دوست دارید در مورد هنر صحبت کنید ، این می تواند شغل شما باشد!

1399/03/17

11:07

1500 کاراکتر باقی مانده است
مشاهده نظرات کاربران

کلیه حقوق این سامانه متعلق به موسسه حقوقی بین المللی کنتوس می باشد.

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و بر همین اساس کابران محترم نیز موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی و مملکتی ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر میباشد.

1.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید: 

1.کاربر موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن به عهده کاربر خواهد بود. 

2."کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند. 

3."کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد. 

4.کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن بر عهده خود کابر میباشد. 

5.کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود .

6.چنانچه "متقاضی" در مدت زمان معین به تعهدات خود عمل نکند "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد .

7."کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را ندارد و صرفا ارائه دهنده مشاوره و راهنمایی های منطبق بر قوانین رایج مملکتی در ایران و در هنگام عقد قرارداد را انجام میدهد .

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف گردد. 

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی ندارد. 

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد. 

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید. 

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند. 

14.همه مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس" محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و  "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17. "کنتوس"هویت شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ، حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکنند.

2.قوانین خصوصی:

1.کاربر موظف است اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ، به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است. 

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

3.قوه ی قهریه:

تمامی شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .

کلیه اصول و فرآیندهای مختلف "کنتوس" منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و بر همین اساس کابران محترم نیز موظف به رعایت قوانین سایت میباشند. متناسب با تغییر در قوانین رایج حکومتی و مملکتی ، قوانین این وبسایت نیز تغییر خواهد کرد و کاربران عزیز موظف هستند قوانین جدید را در این بخش مطالعه نموده و به آن آگاهی کامل داشته باشند ،عدم اطلاعات از قوانین به منزله ی اجازه فعالیت مخالفان قوانین در این وب سایت نیست و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هر گونه تغییر میباشد.

1.حریم خصوصی:

لطفا قبل از ورود به سایت و ثبت نام و ارسال درخواست، موارد زیر را رعایت فرمایید: 

1.کاربر موظف است مشخصات کاربری و اطلاعات بانکی خود را بصورت کامل و صحیح و بر اساس واقعیت ثبت نماید، در صورت نقض در اطلاعات ثبت شده مسئولیت عواقب آن به عهده کاربر خواهد بود. 

2."کنتوس" مختار است در صورت مشاهده تخلف از سوی کاربر حساب او را بدون اطلاع قبلی مسدود کند. 

3."کنتوس" هیچ مسئولیتی در قبال محتویات چت ها در سایت ندارد. 

4.کلمه عبور هر کاربر،محرمانه بوده و مسئولیت حفاظت از آن بر عهده خود کابر میباشد. 

5.کلیه قراردادها و توافقات تنها بصورت مکتوب مورد تایید "کنتوس" است و هرگونه توافق ادعایی غیر مکتوب ، مورد تایید نخواهد بود .

6.چنانچه "متقاضی" در مدت زمان معین به تعهدات خود عمل نکند "کنتوس"در قبال وقت از دست رفته "متقاضی" مسئولیتی ندارد .

7."کنتوس" هیچ گونه تشویق و ترغیب نسبت به اخذ اقامت به کشورهای دیگر را ندارد و صرفا ارائه دهنده مشاوره و راهنمایی های منطبق بر قوانین رایج مملکتی در ایران و در هنگام عقد قرارداد را انجام میدهد .

8.استفاده از چت "کنتوس" و پرسش و پاسخ و نظریات صرفا باید مرتبط با محتوای سایت باشد و در صورت مشاهده محتواهای غیر اخلاقی،ادبیات غیر محترمانه ،انجام هرگونه تبلیغات و همچنین ارسال پیام های انبوه که خلاف شرایط قوانین باشد ،  منجربه تعلیق یا مسدود شدن دائمی کاربر متخلف گردد. 

9.تعلیق یا مسدود شدن کاربر به فراخور تخلف و به تشخیص کارشناسان"کنتوس" صورت میگیرد.

10.لازم است کاربران هنگام باز کردن لینک های ارسال شده توسط سایت "کنتوس" احتیاط لازم را انجام دهند تا در معرض خطرات فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی قرار نگیرند."کنتوس" هیچگونه مسئولیتی در قبال فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی ندارد. 

11. توصیه میکنیم که پرسشها و پاسخها کوتاه و مختصر، و ادبیات مناسب نگارش در آن رعایت شده باشد. 

12.از ثبت اطلاعات شخصی و ایمیل و شماره تماس در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید. 

13."کنتوس" به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده میکنند احترام گذاشته و از آن محافظت میکند. 

14.همه مطالب موجود در سایت و در دسترس از طریق هر یک از خدمات "کنتوس" مانند متن،گرافیک،تصاویر،آیتمها،آرم و لوگوها ،ویدئوهای تصویری و موارد قابل دانلود و کپی،داده ها و محتواهای مختلف موجود در سایت ، اموال "کنتوس" محسوب میشود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود بالا صرفاً در انحصار "کنتوس" است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی از "کنتوس"،موجب پیگیرد قانونی خواهد شد.

15.کلیه ارتباطات فیمابین کاربر و  "کنتوس" به صورت الکترونیکی انجام میشود و در صورتیکه درخواست شما با رعایت کلیه اصول و قوانین مجموعه "کنتوس" باشد با درخواست شما موافقت خواهد شد.کلیه ارتباطات در بستر وب سایت صورت خواهد پذیرفت و پس ازهر گام با سر شماره ارسالی از طرف "کنتوس" به شما پیامکی مبنی بر انجام گام های درخواست شما ارسال می گردد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی تلفنی و حضوری میتوانید از طریق شماره 0513162  و صرفاً در ساعات اداری اعلام شده با کارشناسان در ارتباط باشید .

16.مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، صرفاً بر عهده وی بوده و کاربر حق هرگونه اعتراض و درخواست ضرر و زیان و دریافت وجهی از "کنتوس" را از خود سلب و ساقط میکند.

17. "کنتوس"هویت شخصی کاربران را محرمانه میداند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمیکند،مگر آنکه با حکم مقام قضایی و یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت متوجه "کنتوس" نخواهد بود و کاربران با اعلام رضایت و آگاهی کامل از کلیات و جزییات قوانین وب سایت ، حق هر گونه اعتراض و درخواست وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکنند.

2.قوانین خصوصی:

1.کاربر موظف است اطلاعات کامل و صحیح را در اختیار"کنتوس" قرار دهد.همچنین کاربر خود مسئول صحت و سقم مدارک و مستندات ارائه شده به "کنتوس" و مسئولین دولتی کشور متبوع میباشد. در صورتیکه "متقاضی " و کاربر اطلاعات غیر واقع ارائه دهد ، به محض اطلاع و اثبات به "کنتوس" "کلیه توافقات فیمابین قابل فسخ بوده و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

2.کاربر موظف است هرگونه تغییر آدرس و ایمیل یا سایر سرویس های الکترونیکی و تلفن های رسمی خود را بلافاصله در اختیار "کنتوس" قرار دهد و هر گونه عواقب ناشی از سهل انگاری در این امر متوجه ایشان خواهد بود و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ،حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

3.حفظ کلیه رسید ها و قبض مراسلات تا پایان اقدامات الزامی است. 

4. مبنای تایید کلیه پرداختهای "متقاضی" صرفاً رسید کتبی صادره شده از طرف "کنتوس" برای "متقاضی" خواهد بود .

3.قوه ی قهریه:

تمامی شرایط و قوانین مندرج ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه از موارد قهریه ، "کنتوس" هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و "متقاضی" و کاربر ضمن اقرار به آگاهی کامل از کلیات و جزییات همه قوانین ، حق هر گونه اعتراض و درخواست و مطالبه وجه و ضرر و زیان را از خود سلب و ساقط میکند .

تذکر مهم : "کنتوس" خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می داند .لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف،مراتب را از طریق کانال های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید و ما را در مسیری که پیش رو داریم ، یاری رسانید .